ІНФОРМАЦІЙНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
ДО 220-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЙОВИЧА ПУШКІНА (1799-1837)

Пушкін для України був, є і вічно буде..
Павло Тичина

6 червня 2019 року виповнилось 220 років від дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна - видатного російського поета, прозаїка, драматурга, основоположника нової російської літератури.
Народився майбутній поет 6 червня 1799 року в Москві, в дворянській родині відставного військового – Сергія Львовича Пушкіна. Прадідом з боку матері – Надії Йосипівни – був улюбленець імператора Петра I - Абрам Ганнібал. Батьки Олександра були дуже освіченими людьми, добре знали французьку мову, латинь, вітчизняну та світову історію й літературу. У них вдома постійно бували видатні творчі особистості: художники, поети, музиканти. Також у них була велика бібліотека. Олександр отримав хорошу домашню освіту й з дитинства багато читав.
Літо хлопчик зазвичай проводив у своєї бабусі за матір'ю – Марії Олексіївни Ганнібал – у підмосковному селі Захарове. Вона, на відміну від батьків Пушкіна, говорила і писала тільки на російській мові, і саме вона найняла на службу няню Орину Родіонівну. Завдяки казкам і розповідям якої, її співучому говору, щирій любові, маленький хлопчик звик до звучання народної мови, до її природної краси і поетичності.
У 12 років Олександр поступив на навчання до щойно відкритого Імператорського Царськосельського ліцею. У Ліцеї, де він навчався у 1811-1817 роках, у юнака прокинувся поетичний дар. Перші його вірші датовані 1813 роком. Поетичний талант юного Пушкіна був високо оцінений друзями, а згодом і такими майстрами слова, як Державін, Батюшков, Жуковський.
Влітку 1817 року О. Пушкін закінчив навчання й у чині колезького секретаря був направлений на службу до Колегії закордонних справ. На той час сім'я поета перебралася в столицю. Жили Пушкіни в Коломні з 1817 по 1820 роки. Саме тут поет написав твори, що принесли йому славу: оду «Вільність» і поему «Руслан і Людмила».
В цей час він товаришував з багатьма активними членами декабристських товариств, писав політичні епіграми та вірші. За це молодий поет потрапив у немилість до імператора і йому загрожувало заслання в Сибір. Але завдяки клопотанням друзів сибірське заслання вдалося замінити на південне вигнання: О. Пушкіна вислали на південь Росії, в Україну та Бесарабію.
6 травня 1820 року поет виїхав на нове місце служби під нагляд генерал-лейтенанта І.М. Інзова.
У травні 1820 року кілька днів Пушкін провів у Катеринославі. Саме в цей час з місцевої в'язниці втекли два розбійника, яким вдалося перепливти Дніпро і врятуватися. Ця подія наштовхнула Олександра Сергійовича на написання поеми «Брати-розбійники». А ще у нашому місті відбулося знайомство видатного поета з родиною генерала Раєвського, які також проїздом зупинилися тут. Пушкін закохався у доньку генерала – Марію Раєвську. Їй поет присвятив чимало віршів.
У Катеринославі, після купання в холодній ще річці, поет захворів на запалення легень. Звідси Раєвські, з дозволу генерал-лейтенанта Інзова, забрали з собою хворого Пушкіна на лікування. Таким чином він потрапив на Кавказ та у Крим. За два місяці перебування в Криму Пушкін відвідав Феодосію, Гурзуф, Бахчисарай і Сімферополь.
Лише у вересні він прибув до міста нової служби – Кишинева. Незважаючи на затримку, І. М. Інзов ставився до поета з поблажливістю і надавав йому численні відпустки. За час служби Пушкін не раз відвідував Одесу, Київ і Кам'янку, де жили його друзі. У Кишиневі поет написав поему «Кавказький полонений», яка відразу після публікації принесла автору і славу, і визнання.
Під час перебування в Україні Пушкін зацікавився її історією, здобув неповторні враження, які надихнули його на нові твори. Прогулянки Києвом та перекази, почуті про київського князя Олега, сприяли створенню «Пісні про віщого Олега».
У травні 1823 р. Пушкін почав писати роман у віршах «Євгеній Онєгін». У наступному році Пушкіна відправили в північне заслання в маєток батьків – Михайлівське, де після від'їзду родини він жив з нянею. Там він продовжував роботу над «Євгенієм Онєгіним», писав «Бориса Годунова», вірші.
У вересні Пушкін прибув до царя Миколи I для приватної аудієнції, після якої поетові обіцяно найвище заступництво і відсутність будь-якої цензури для його творів.
В 1827 році почалося розслідування з приводу вірша «Андрій Шеньє» (написаного в Михайлівському в 1825 р.), в якому побачили відгук на події 14 грудня 1825 р. А у 1828 році уряду стала відома кишинівська поема «Гавриліада». Справи ці були призупинені за царським наказом після пояснень Пушкіна, але за поетом було встановлено негласний поліцейський нагляд.
У 1830 році Пушкін посватався до 18-літньої московської красуні Наталії Миколаївни Гончарової. Пропозиція була прийнята. І перед одруженням він поїхав до маєтку в Болдіно, де затримався на кілька місяців через карантин. Цей період у творчості Пушкіна називають Болдинскою осінню, протягом якої він написав велику кількість літературних творів найрізноманітніших жанрів. Цього ж року вийшли в світ такі його твори: «Маленькі трагедії», «Повісті Бєлкіна», «Казка про попа і про працівника його Балду», «Будиночок в Коломні». Також поет пише останні глави «Євгенія Онєгіна» і безліч віршів.
18 лютого 1831 р. Пушкін обвінчався в Москві з Н. М. Гончаровою. Навесні того ж року молода родина переїжджає в Петербург і спочатку орендує дачу в Царському селі. Тут поет завершує роботу над «Євгенієм Онєгіним» – пише «Лист Онєгіна». З 1832 по 1836 роки у Пушкіних народилися дві дочки і два сина: Марія, Олександр, Григорій та Наталія.
Переїхавши в Петербург, влітку 1831 року, Олександра Сергійович знову йде на державну службу в якості історіографа і отримує дозвіл працювати в державних архівах для написання «Історії Петра». Це дало йому можливість поглибити свої знання в області історії і використати їх в написанні задуманого твору про селянське повстання Пугачова.
З початку 1830-х років Пушкін починає більше писати прози, ніж поезій. Він припиняє на деякий час зайняття з вивчення Петровської епохи, вивчає друковані джерела про Пугачова, читає документи про придушення селянського повстання, а 1833 р. їде на місця повстання - Нижній Новгород, Казань, Оренбург і далі, уздовж річок Волга та Урал.
7 січня 1833 року Олександра Сергійовича обирають членом Російської Академії – центру по вивченню російської мови, заснованого Катериною II в 1783 році. Восени 1833 р. він їде в Болдіно. Тепер Болдінська осінь Пушкіна вдвічі коротша, ніж три роки тому, але за значенням вона дорівнюється Болдінській осені 1830 р. З під пера поета виходять: «Мідний вершник», «Анджело», «Казка про рибалку і рибку», «Казка про мертву царівну і сім богатирів».
У листопаді 1833 р. Пушкін повернувся в Петербург. Напередодні 1834 року Микола I дав своєму історіографу молодший придворний чин камер-юнкера.
Сім'я і маєток Олександра Сергійовича вимагали все більших грошових витрат, але останні твори письменника не принесли йому великого прибутку. Незважаючи на скрутне фінансове становище, в 1834 році Пушкін подає прохання про відставку, яке задовольняється. Одночасно з цим, йому забороняють далі працювати з державними архівами. Громадська критика поета посилюється, кращі його твори забороняються цензурою.
Наприкінці 1834 та на початку 1835 років вийшли кілька підсумкових видань творів Пушкіна: повний текст «Євгенія Онєгіна» (у 1825–1832 рр. роман друкувався окремими главами), збірки поезій, повістей, поем – усі ці книжки не мали успіху. Критика вже голосно говорила про занепад таланта Пушкіна, про кінець його епохи в російській літературі.
Навесні 1836 року померла мати поета і він важко переживав її смерть. У тому ж році, щоб вирішити фінансові проблеми, поет заснував літературний журнал «Сучасник». У ньому друкувалися твори Миколи Гоголя, Олександра Тургенєва, Василя Жуковського, Петра В'яземського. Але журнал не мав очікуваного успіху в публіки, а доходи від продажів журналу не покрили навіть витрат на його створення.
Восени 1836 року стався конфлікт поета з французьким офіцером Жоржем Дантесом, причиною якого була ображена честь поета. Сварка призвела до дуелі. 27 січня поет був смертельно поранений і через два дні, 29 січня 1837 року, помер від перитоніту у себе вдома. Поховали Олександра Сергійовича Пушкіна на кладовищі Святогорського монастиря у Псковській губернії, поряд з могилою його матері.
Твори О. С. Пушкіна почали перекладати на українську мову ще з 1829 року. Найкращі переклади 19-початку 20 ст. належать Л. Боровиковському, М. Старицькому, І. Франкові, М. Вороному. Серед перекладачів 20 ст. виділяються: П. Філіпович, М. Зеров, М. Рильський, М. Бажан, М. Терещенко, Н. Забіла, В. Свідзінський.

***

У списку представлені книги, літературно-критичні статті, сценарії заходів, розробки уроків, електронні ресурси, що висвітлюють життя та творчість О. С. Пушкіна. Список містить вступну статтю, яка знайомить з життєвим та творчим шляхом митця.
Запропоновану літературу можна знайти у фондах Централізованої системи бібліотек для дітей м. Дніпра.

 ТВОРИ О. С. ПУШКІНА

Пушкін, Олександр Сергійович. Вибране / О. С. Пушкін ; [пер. з рос.: М. Т. Рильский, Н. В. Кир'ян ; упоряд. Л. М. Слободянюк]. – К. : Школа, 2009. – 336 с. – (Бібліотека шкільної класики).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкін, Олександр Сергійович. Вибране : для середнього та старш. шк. віку / О. С. Пушкін ; [пер. з рос. М. Т. Рильского, Н. В. Кир'ян ; упоряд. Л. М. Слободянюк]. – К. : Школа, 2009. – 336 с. – (Шкільна хрестоматія).
б/ф 04, 06, 07, 09, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 26, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Евгений Онегин : роман в стихах / А. С. Пушкин. Герой нашего времени ; Поэмы / М. Ю. Лермонтов. – 2-е изд., стер. – Харьков : Клуб семейного досуга ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2015. – 416 с. : іл. – (Шедевры на все времена).
б/ф 04, 06, 08, 10, 11, 13, 16, 25, 26, 30

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Евгений Онегин ; Стихотворения / А. С. Пушкин ; [гл. ред. Н. Е. Фомина]. – Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2008. – 320 с. – (Золотая библиотека).
ЦДБ(с), б/ф 09, 19, 28

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Евгений Онегин : роман в стихах / А. С. Пушкин ; [комментарий Е. Ларионовой]. – СПб. : Азбука-классика, 2006. – 352 с.
ЦДБ(с), б/ф 14

Пушкин, Александр Сергеевич. Золотая лирика ; Евгений Онегин / А. С. Пушкин ; [худож. Е. К. Перепелица]. - Донецк : БАО, 2008. - 288 с.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 06, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Избранные стихотворения ; Кавказский пленник ; Цыганы ; Медный всадник / А. С. Пушкин ; [ред. О. В. Марчукова ; ред.-сост. С. Н. Заготова ; худож. Е. К. Перепелица]. – Донецк : БАО, 2009. – 384 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 06, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 25, 26, 28, 30

Пушкін, Олександр Сергійович. Казки : пер. з рос. / О. С. Пушкін ; [передм. Н. В. Кир'ян ; худож.: А. Джанікян, Т. Кудиненко]. – К. : Школа, 2008. – 128 с. : іл. – (Казкова планета).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Капитанская дочка : повести / А. С. Пушкин ; [гл. ред. А. Жикаренцев]. – СПб. : Азбука, 2015. – 480 с. – (Мировая классика).
б/ф 07, 15, 16, 17, 30

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Капитанская дочка : прозаические произведения / А. С. Пушкин ; [худож.-оформ. В. Сандуляк]. – Х. : Фолио, 2011. – 315 с. – (Русская классика).
ЦДБ(с), б/ф 02, 04, 10, 11, 14, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Капитанская дочка : пов. с коммент. : школьникам для подгот. к урокам лит. / А. С. Пушкин. – М. : Стрекоза-Пресс, 2003. – 208 с. – (Классика для школы).
ЦДБ(с)

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Повести Белкина : [избранная проза] / А. С. Пушкин ; [вступ. ст. В. М. Марковича]. – СПб. : Азбука, 2012. – 320 с.
б/ф 17

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Повести покойного Ивана Петровича Белкина ; Дубровский ; Пиковая дама / А. С. Пушкин. – М. : АСТ : Астрель, 2004. – 189 с. – (Библиотека школьника).
ЦДБ(с), б/ф 03, 04, 13, 28

Пушкин, Александр Сергеевич. Сказка о рыбаке и рыбке ; Сказка о попе и работнике его Балде ; Сказка о мертвой царевне и семи богатырях / А. С. Пушкин ; [худож. А. Елисеев]. – М. : Оникс : Центр общечеловеческих ценностей, 2008. – 64 с. : іл. – (Библиотечка детской классики).
б/ф 17, 25

Пушкин, Александр Сергеевич. Сказка о царе Салтане, о сыне его славном и могучем богатыре князе Гвидоне Салтановиче и о прекрасной царевне Лебеди ; Сказка о золотом петушке / А. С. Пушкин ; [худож. А. Елисеев]. – М. : Центр общечеловеческих ценностей : ОНИКС, 2011. – 72 с. : іл. – (Библиотечка детской классики).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 04, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Сказка о царе Салтане, о сыне его славном и могучем богатыре князе Гвидоне Салтановиче и о прекрасной царевне Лебеди / А. С. Пушкин ; [худож. В. М. Конашевич]. – М. : АСТ : Астрель, 2011. – 96 с. : іл.
б/ф 03, 06, 07, 08

Пушкин, Александр Сергеевич. Сказки / А. С. Пушкин ; [ил. В. Дунаевой, О. Богомаз]. – К. : Національний книжковий проект, 2011. – 48 с. : ілюстр. – (Сказки-хит).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Пушкин, Александр Сергеевич. Стихи и сказки / А. С. Пушкин ; худож. В. Коркин. – М. : Мир "Искателя", 2002. – 112 с. : 15 окр. арк. іл. – (Библиотека школьника).
б/ф 16

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Стихотворения ; [худож. Е. К. Перепелица ; ред.: О. В. Завязкин, О. В. Марчукова] / А. С. Пушкин. – Донецк : БАО, 2007. – 416 с.
ЦДБ(с), б/ф 03, 09, 11, 14, 15, 16, 24, 26, 28

Пушкин, Александр Сергеевич (1799-1837). Стихотворения ; Руслан и Людмила ; Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях / А. С. Пушкин. – М. : АСТ : Астрель, 2004. – 141 с. – (Библиотека школьника).
ЦДБ(с), б/ф 17, 25

Пушкин, Александр Сергеевич. Я там был, мед, пиво пил... : [сказки] / А. С. Пушкин ; [худож. В. Назарук ; ред. А. Алир]. – М. : Самовар, 2007. – 136 с. : іл. – (Детские классики). – Юбилейное издание.
ЦДБ(мл)

ЛІТЕРАТУРА ПРО О. С. ПУШКІНА

Васильева, Елена Константиновна. 100 знаменитых писателей / Е. К. Васильева, Ю. С. Пернатьев ; [авт. и рук. проекта Д. Таболкин]. – Харьков : Фолио, 2006. – 510 с. – (100 знаменитых).
ЦДБ(с), б/ф 14, 24, 28

Меженко, Юрий Степанович. 60 знаменитых писателей : Судьба и творчество / Ю. С. Меженко ; [худож. С. Ю. Донец]. – Донецк : БАО, 2006. – 336 с. : ил. – (Жизнь выдающихся людей).
б/ф 14

Я познаю мир : дет. энцикл. : Тайны литературы / [авт.-сост. С. Н. Зигуненко ; худож. И. Л. Терехова]. – М. : Астрель : АСТ, 2002. – 400 с. : ил. – (Я познаю мир).
б/ф 04

Афанасьев, А. Ю. Я познаю мир : детская енциклопедия : Великие писатели / А. Ю. Афанасьев ; [авт. А. Ю. Афанасьев ; ил.: Г. Н. Соколов, О. А. Васильев]. – М. : АСТ : Астрель : Транзиткнига, 2005. – 398 с. : ил. – (Детская энциклопедия).
ЦДБ(с), б/ф 28

Кочемировская, Елена Алексеевна. 10 гениев литературы / Е. А. Кочемировская ; [худож.-оформ. Л. Д. Киркач-Осипова]. – Харьков : Фолио, 2006. – 381 с. – (10 гениев).
б/ф 26

Поддубная, Рита Никитична. Александр Пушкин : очерк жизни и творчества, анализ ведущих тем лирики, романа в стихах "Евгений Онегин" ... / Р. Н. Поддубная ; [ред. И. Г. Шахова].–- Харьков : Ранок : Веста, 2003. – 80 с. – (Школьная программа). – Библиогр.:
с. 79.
ЦДБ(с)

***

Богосвятська, А. І. Особливості перекладу поеми О.С. Пушкіна "Мідний Вершник" М. Рильським: синкретичний стиль, образ автора, поетичний дух : (матеріали до уроку компаративного аналізу) / А. І. Богосвятська // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 31-34. – Бібліогр.: с. 34.

Борківська, О. П. Система уроків з вивчення творчості О. Пушкіна / О. П. Борківська // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 7-24.

Бульваренко, Л. С. "Муза на рауті" : перший світський раут з Олександром Сергійовичем Пушкіним : літературно-психологічна гра / Л. С. Бульваренко // Зарубіжна література в школах України. – 2011. – № 3. – С. 54-59.

Від казки до поеми : 6 червня – 220 років від дня народження Олександра Пушкіна // Шкільна бібліотека. – 2019. – № 5. – С. 51-53.

Гаврилюк, В. С. "Україна у кожного в серці..." : сценарій літературно-музичної композиції : [виховуємо патріотів] / В. С. Гаврилюк, М. М. Ковальчук, В. В. Федотов // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2017. – № 5. – С. 31-36.

Голуб, О. Б. Турнір "Найрозумніший" : за романом О. С. Пушкіна "Євгеній Онєгін" : 9 кл. / О. Б. Голуб // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2010. – № 11. – С. 18-20.

Гузь, О. О. Казки Олександра Пушкіна : літературна казка / О. О. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2015. – № 7-8. – С. 30-37, 2-а с. обкл.

[Добірка сценаріїв та виставка у бібліотеці, присвячених О. С. Пушкіну] // Шкільна бібліотека. – 2014. – № 5. – С. 83-95.

Калейдоскоп педагогічних ідей // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2015. – № 4. – С. 2-40, 3-я с. обкл. – Бібліогр.: с. 6, 17, 39, 3-я с. обкл.

Кирилюк, З. В. Байронічний герой у поемах Байрона і Пушкіна / З. В. Кирилюк // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2012. – № 3. – С. 29-31.

Компетентнісно орієнтовані завдання для оцінювання якості знань учнів у процесі викладання зарубіжної літератури : методика, пошук, досвід: завтра - на урок / уклад.: О. М. Майхер, С. М. Савчак, І. В. Іванишин та ін. // Всесвітня література в школах України. – 2018. – № 11. – С. 17-23. – Продовж. Початок № 9, 10, 2018.

Мацкова, Л. П. Навчальний проект "Пушкін і Україна" : [славетні імена] / Л. П. Мацкова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2016. – № 5. – С. 13-17.

Мітленко, Марія. Жіночі літературні образи з погляду сучасного підлітка : конкурс "Літературний БезВіз": натхненні художнім словом : методика, пошук, досвід / М. Мітленко // Всесвітня література в школах України. – 2019. – № 3. – С. 41, 1, 2 с. обкл.

Назарець, В. М. Міцкевич і Пушкін: на перехресті доль : [про життєвий та творший шлях найвизначніших слов'янських поетів] / В. М. Назарець // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 27-30.

Попова, Н. В. "У лукоморья дуб зеленый" : литературно-музыкальная фантазия по сказкам А. С. Пушкина / Н. В. Попова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 7-8. – С. 16-19.

Примаченко, Р. В. Історія одного класу : сценарій усного журналу / Р. В. Примаченко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 7-8. – С. 38-42. – Бібліогр.: с. 42.

Рак, Г. О. Гори, гори, моя зірко... : вечір романсу при свічах / Г. О. Рак // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 12. – С. 30-31.

Тайна дуэли Пушкина : 10 лютого - 180 років від дня смерті Олександра Пушкіна // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 1. – С. 53-55.

Тимура, Г. І. Пушкінська балада і фонові знання : [уроки для 7 класу за новою програмою : I семестр] : до вивчення балади Олександра Пушкіна "Пісня про Віщого Олега" : додаткове читання / Г. І. Тимура // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2015. – № 6. – 2-а с. обкл.

Хроменко, Ирина. "А душу твою люблю" : литературная гостиная, посвященная Александру Пушкину и Наталье Гончаровой / И. Хроменко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 35-40.

Хроменко, І. А. "Сонце російської поезії" : життєвий і творчий шлях Олександра Пушкіна / І. А. Хроменко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 2-6.

Хроменко, Ірина. "Душа в заветной лире" : вивчення лірики О. Пушкіна ("До моря", "Ямить чудову пам'ятаю...", "Я вас любив...", "Пам'ятник") / І. Хроменко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 5. – С. 25-26.

Швидка слава : 2 березня - 195 років тому відбулася публікація першого розділу "Євгенія Онєгіна" Олександра Пушкіна // Шкільна бібліотека. - 2019. - № 2. - С. 13.

 ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ:

Александр Пушкин [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://24smi.org/celebrity/3957-aleksandr-pushkin.html. – Назва з екрана.

А. С. Пушкин. Аудиокниги [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://audioknigi.club/author/%D0%9F%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8%D0%BD%20%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80/. – Назва з екрана.

А. С. Пушкин. Евгений Онегин [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://ilibrary.ru/text/436/index.html. – Назва з екрана.

А. С. Пушкин. Повести покійного Ивана Петровича Белкина [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://ilibrary.ru/text/89/index.html. – Назва з екрана.

Біографія О. С. Пушкіна [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://my-ekonomy.info/pushkin-ukr.htm. – Назва з екрана.

Олександр Пушкін : повні тексти творів [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/author.php?id=17. – Назва з екрана.

Пушкін Олександр Сергійович [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?&I21DBN=EIU&P21DBN=EIU&S21STN=1&S21REF=10&S21FMT=eiu_all&C21COM=S&S21CNR=20&S21P01=0&S21P02=0&S21P03=TRN=&S21COLORTERMS=0&S21STR=Pushkin_O. – Назва з екрана.

Сказки А. С. Пушкина для детей [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://narodstory.net/pushkin.php. – Назва з екрана.

Стихи А. С. Пушкина [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://www.stihi-rus.ru/Pushkin/stihi/. – Назва з екрана.

Твори О. С. Пушкіна [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://казка.укр/tag_pushkin.html. – Назва з екрана.


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ ! БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПРАЦЮЮТЬ В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ. ПІДГОТУЄМО МАТЕРІАЛИ ЗА ВАШИМИ ЗАМОВЛЕННЯМИ. ЧЕКАЄМО НА ВАШІ ЗАПИТИ

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"