Мудра скриня для дитини : ранній вік : від народж. до 3 років. Ч. 1 /  уклад. Л. В. Яковенко. – Харків :  Талант, 2011. – 160 с.

Батьки та вихователі, які знайдуть час, аби зазирнути до «Мудрої скрині», знайдуть тут чимало корисного для малюків раннього віку. (Це від народження і до 3 років). Ця своєрідна хрестоматія містить фольклорні твори, прозу і поезію української класичної, сучасної та світової літератури. Для найменшеньких – це колискові, забавлянки, примовлянки. А для тих, хто вже трішечки підріс – розділи «Зарядка для язика» - це чистомовки, «Поряд з нами дивний світ» - про природу та те, що нас оточує, «Простою мовою про складні речі», «Сміховинки для дитинки» і навіть «Казки – театралізації».
Матеріал у збірнику зібраний згідно з Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» і має на меті сприяти розвитку мислення, уваги та пам’яті  малюків, активізації та збагачення словникового запасу.

 Мудра скриня для дитини : молодший дошкільний вік : від 3 до 5 років. Ч. 2 / уклад. Л. В. Яковенко. – Харків : Талант, 2011. – 464 с.

До молодшого дошкільного віку відносять малят 3-5 років. Що мудрого, цікавого і корисного приготувала для них досить солідна за обсягом «Мудра скриня»? Це дібрані відповідно до вікових особливостей дітей твори про Україну та рідну мову, про природу і про матір, про працю і професії, про ігри і дитячі взаємовідносини. Тут і фольклорні твори, і вірші та оповідання українських та зарубіжних авторів. Є сміховинки і навіть розділ для маленьких акторів з театралізаціями за мотивами народних казок. Взагалі, казок у «Скрині» чимало – народних і авторських, адже читацька аудиторія цього віку особливо небайдужа до них. Укладена збірка згідно базового програмного розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі». Видання покликане допомогти батькам та вихователям розвинути у малечі любов до книги та художнього слова, збагатити словниковий запас, сприяти формуванню гармонійної, духовно багатої особистості.

 Мудра скриня для дитини : старший дошкільний вік : від 5 до 7 років. Ч. 3 Кн. 2 / уклад. Л. В. Яковенко. – Харків : Талант, 2010. – 384 с.

Більшу частину другої книги «Мудрої скрині» для старших дошкільнят займає «Казкова вервечка». І яка барвиста ця вервечка! У ній казки авторські і народні, українських і зарубіжних авторів, прозові і віршовані. Про царевичів і зміїв, про різних тварин та про казкові пригоди сучасних дітлахів. Повчальні, веселі і неймовірні. Для маленьких акторів виділений цілий розділ з чудовими віршованими творами про навчання і аж двома абетками: звичайною і веселою, в якій пустотливі букви заплутали значення деяких слів. Вірші та загадки з розділу «Хто бережеться – того Бог береже» підкажуть малюкам, як правильно поводити себе в різних життєвих ситуаціях.
Придумана структура книги дасть змогу дорослим швидко знайти твори різних жанрів з потрібної теми. А самі наповнення «Мудрої скрині» допоможе батькам та вихователям познайомити дітей з кращими зразками української та світової літератури і сприятиме вихованню гармонійної, високоморальної особистості.

[Для дорослих]

ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30