Мельник, В. Український декоративний розпис на уроках образотворчого мистецтва / В. Мельник. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2005. – 64 с.

Декоративний розпис – один з найбільш яскравих видів народного мистецтва, поширених в Україні. Книга розповість про творчість найвідоміших його представників: Марії Приймаченко, Катерини Білокур, Параски Хоми, Федора Панка, Тетяни Пати та інших народних митців, унікальна майстерність яких здобула світову славу.
Учителі образотворчого мистецтва, яким насамперед адресоване видання, знайдуть тут методичні поради щодо, як допомогти дітям оволодіти елементами цього чудового і глибоко народного виду мистецтва. Сприятимуть цьому запропоновані вправи на виконання як простих елементів розпису, так і завершених композицій. Наочно вони представлені у навчальних таблицях, вміщених у Додатку 1. А на прикладі кращих творів майстрів народного розпису, репродукції яких подає Додаток 2, маленькі початківці переконаються, яких мистецьких вершин можна досягти, коли докласти до улюбленої справи ентузіазму, наполегливості і завзяття.

[Для вчителів]

ЦДБ(с), б/ф 14