Історія ЦСБД
Дитячі бібліотеки на території Катеринослава (назва Дніпропетровська до 1926 р.) почали організовуватися на початку ХХ століття. Вони функціонували або як самостійні установи, або як відділи бібліотек для дорослих читачів.
У 50-х роках самостійні дитячі бібліотеки були уже в всіх районах міста. У грудні 1977 року тридцять дві державні масові бібліотеки для дітей Дніпропетровська були об'єднані в міську централізовану систему - Центральну Бібліотечну Систему (ЦБС).
Зараз щорічно ЦБС обслуговує більше 70 тис. юних дніпропетровців, їхніх батьків, педагогів. Єдиний фонд системи нараховує майже 800 тисяч одиниць збереження (книги, брошури, періодика, компакт-диски, аудіокасети, та ін.). Стабільне функціонування дитячих бібліотек мільйонного Дніпропетровська забезпечують 106 бібліотечних працівників.

Місія МКЗК «ЦСБД» – сприяння успішній соціалізації юних дніпропетровців шляхом надання широкого спектру якісних бібліотечно-інформаційних ресурсів та послуг, які відповідають віковим особливостям та потребам дітей.

Основні цілі діяльності ЦСБД:
1. Задоволення універсальних потреб користувачів–дітей, їх батьків, фізичних та юридичних осіб, які професійно займаються проблемами дитячого читання.
2. Організація бібліотечної, бібліографічної, науково-методичної, інформаційної діяльності в інтересах дітей.
3. Сприяння розвитку творчих здібностей, самореалізації особистості. Організація змістовного дозвілля дітей, в тому числі за рахунок надання додаткових платних послуг.
4. Розвиток системи партнерських відношень з установами і організаціями, соціальними групами, які мають відношення до навчання та виховання дітей.

 


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"